/  YAYINCI BAŞVURU VE KURALLAR

YAYINCI BAŞVURU VE KURALLAR

Yayıncı Gereksinimleri

Spontane Roleplay sunucusunda yayıncı yetkisi alabilmek için bazı gereksinimleri karşılaması ve yayıncılar için koyulan kuralları onaylaması ve belirtilen başvuru formunu doldurması gerekmektedir

 • Takipçi/Abone sayınız en az 500 olmalıdır,
 • Twitch platformunda iştirak programına dahil olmanız gerekmektedir,
 • Spontane Roleplay FiveM sunucusunda haftada en az 1 gün yayın açmanız gerekmektedir,
 • Twitch ve YouTube’da DMCA telif problemi sebebiyle yayıncılara önerimiz, yayın tekrarlarının sadece abonelere özgü olması ve kliplerin kapalı tutulmasıdır. Bu karar sizlerin tercihine kalmıştır (Zorunlu bir şart değildir, Twitch platformunda içerik üreten kişileri korumak adına siz yayıncı arkadaşlarımıza önerimizdir).

  Bir başka önerimiz ise; Yayın kanalınızda yer alan moderatörlerinize editör izni vererek, yayın tekrarlarınızdan klipler aldırabilir, dilerseniz yayın tekrarlarınızı da YouTube platformuna atabilirsiniz.

  Ayrıca belirtmek isteriz ki, her halükarda DMCA teliften dolayı Twitch platformu üzerinden kanalınıza uyarı verebilir, yayın tekrarlarınız abonelere özel, klip alımınız ise kapalı olsa dahi canlı yayın esnasında tespit edilerek yasaklama uyarısı alabilirsiniz. Bu sorumluluk yayıncının kendisine aittir. Spontane Roleplay yönetimi olarak, sunucumuzun bu gibi durumlarda, sorumluluk kabul etmeyeceğini belirtmek isteriz. Siz yayıncılarımızı korumak adına sunucuya getirdiğimiz bir kuralımız mevcuttur. Sunucumuzda bulunan tüm oyuncularımız son ses müzik ile kalabalık olan mekanlara, rol alanlarına ya da rollere son ses müzik açarak giremeyeceklerdir. Müzik açacak tüm oyuncularımız fısıltı modunda açmak zorundadır. Yayıncılarımızın da bu sebepten ötürü rollerden kaçmaması gerekmektedir, bu durumu kesinlikle kabul etmemekteyiz. İçeride yayıncı olmayan oyuncularımızın eğlenmeye, rol yapmaya, müzik dinlemeye hakkı vardır. Rolden kaçarsanız ve bu fark edilirse bu kişiler sizi şikayet etme hakkına sahiplerdir.

 • Twitch DMCA Açıklaması
 • Sunucumuzda yer alan tüm yayıncılar (YouTube, Twitch, Dlive vb.) yayıncı yetkisi alabilmek için sunucu kurallarımızı kabul ettiğine dair başvuru formunda onaylama yapmak zorundadır.

Yayıncı Kuralları

Spontane Roleplay içerisinde yayın yapan kullanıcılarımızın uyması gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir.

 • Spontane Roleplay başlığı adı altında açtığınız yayınlarda başka sunucuları kötülemek, başka sunucular hakkında konuşmak/kıyaslama yapmak yasaktır.
 • Yayın yapan veya farklı bir yayında bulunan kişi/kişiler hiçbir şekilde sunucu içinde bulunan kişilere iğneleyici lafta ve/veya hakarette bulunamaz. Bu konu üzerinde tavrımız gayet açık ve nettir. Aynı şekilde yapılan yayınlarda dönecek muhabbetlerden ve moderasyon ekiplerinin hareketlerinden yayıncılar sorumludur.
 • Yayın platformlarının politikalarına aykırı tüm durumlar aynı şekilde sunucumuzda da geçerlidir. (nigga, virgin, simp, kelimelerinin kullanımının yasak olması gibi)
 • Yayınlar yönetim için kanıt niteliği taşımaktadır, şikayetlerde yayınlardan kesitler kullanılabilir ve bu durum tüm oyuncular için geçerlidir.
 • Unutmayın, yayıncılar rol yaptığı ortamı bir nevi temsil eder. Bu temsilcilik durumu sorumluluklarını beraberinde getirir.

Yayıncı Başvuru

Yayıncı başvurusu: https://basvuru.spontanerp.com/yayinci/

bizleri takip et: